KONST / Litografier / Färglitografi 14003193
nr 1400 3193
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, "Mariaberget". Signerad, numrerad 325/360. Motivet: 18x21cm, yttermått inklusive ram: 40x40cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 maj 2021
kl 19:34:38
30/5 16:00:59
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska